Пам’ятай про КРУТИ: презентація фільму, заходи на ушанування (відео)

Як повідомляє УНІАН, у Києві презентували художній фільм «Крути 1918», присвячений 100-річчю історичної події – Бою студентів під Крутами.

Проект фільму «Крути 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів та отримав 26 млн грн державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 млн грн.
Фільм знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року.
Зйомки фільму стартували 8 вересня 2017 року, завершення виробництва планується у травні 2018 року, а вихід у національний прокат – 6 грудня 2018 року.
Як розповів режисер стрічки Олексій Шапарєв, у батальних сценах були задіяні понад 1500 людей, велика частка з яких – це нацгвардійці та волонтери. Зйомки відбувалися за двома напрямами – документальному, який базується на спогадах командира бою Аверкія Гончаренка, і художньому – збірному образу історії сім’ї генерала Савицького та його двох синів, які опинилися по різні боки барикад.
Кінострічку представила творча група у повному складі. Захід також відбувся за участю віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, міністра культури України Євгена Нищука та заступника голови Державного агентства України з питань кіно Сергія Неретіна.

Прем’єрний показ заплановано на 6 грудня 2018 року.

 28 та 29 січня до 100-річчя Бою студентів під Крутами відбудеться низка заходів з ушанування пам’яті Героїв Крут:

  • 28 січня о 8:20 з Київського вокзалу відправиться швидкісний потяг до станції Крут, в село Пам’ятне, де відбудуться пам’ятні заходи;
  • 29 січня у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка буде представлена вистава Андрія Бакірова «Балада про героїв Крут»;
  • 29 січня (понеділок) 2018 року о 12-00 на Лук’янівському цвинтарі (м. Київ, вул. Дорогожицька, буд.7) за ініціативи Київської міської організації ОУН, Жіночого товариства  ім. Ольги Басараб та Олени Теліги  відбудеться вшанування пам’яті Володимира Наумовича та Володимира Шульгина, які загинули  у бою з більшовицькою навалою під станцією Крути. Відбудеться покладання квітів до могили  українських поетів Олександра Олеся та Олега Кандиби (Ольжича), які перепоховані на Лук’янівському цвинтарі.

Український інститут національної пам’яті:

заходи в рамках відзначення 100-річчя бою під Крутами, які відбуватимуться у Києві та на Чернігівщині (Крути) з 27 по 31 січня

Залишити відповідь