Культурна референтура ОУН оголошує другий Всеукраїнський конкурс патріотичних творів імені Олени Теліги та Олега Ольжича

Всеукраїнський конкурс патріотичних творів імені Олени Теліги та Олега Ольжича започаткований 3 лютого 2019 року з нагоди 90-річчя створення Організації Українських Націоналістів ― провідної політичної сили української нації в послідовній, безкомпромісній, жертовній боротьбі  за відновлення Української Самостійної Соборної Держави.

Ясна річ, ця самовіддана боротьба велася не лише збройно й політично. Надзвичайно потужною зброєю було Слово, самобутня українська національна культура. Це дуже добре знали славетні українські поети Олена Теліга та Олег Ольжич, які свого часу очолювали Культурну референтуру ОУН (КР ОУН). Їхня творчість стала взірцем української патріотичної поезії.

Культурна референтура Організації Українських Націоналістів (КР ОУН) започаткована О. Ольжичем ще 1937 року. Діяльність КР ОУН була спрямована на утвердження української національної свідомості, ідеї соборності української нації, на поширення знань про історію та визвольні змагання українського народу, на консолідацію національно-свідомих митців та науковців. Її кадрове ядро було пов’язане з іменами Кості Мельника, Олега Штуля, Олега Лащенка, Олекси Стефановича, Олени Теліги та ін. Із КР ОУН тісно співпрацювали відомі українські діячі культури і науки, які не були членами ОУН: Улас Самчук, Михайло Мухин, Оксана Лятуринська, Леонід Мосендз, Роберт Лісовський та ін.

Проєкт «Культурна референтура ОУН» покликаний розвивати «духовну суверенність» (О. Ольжич) українців на високій ноті звучання національної культури. Це територія вияву культурної самоідентичності нації, що позиціонується як українська та водночас уплітається в загальнолюдську систему цінностей.

Нині, в добу Незалежності, актуальність слова аж ніяк не стала меншою ― тим паче, що боротьба за Україну триває. Кожне нове покоління по-своєму відчуває й осмислює свій патріотизм.

Водночас письменник, член журі Конкурсу Іван Андрусяк наголошує: «Патріотична творчість, поезія зокрема, ― один із найскладніших для виконання видів лірики, тут легко збитися на пустопорожні слова, барабанщину, «биття себе кулаком у груди», відверту графоманію, якої саме в цьому сегменті зазвичай плодиться чи не найбільше. Хоча насправді для того, щоб передати патріотизм, аж ніяк не потрібно римувати «калина ― Україна» абощо; патріотизм ― це не «клятви в любові», а художнє розкриття природного стану свідомої і натхненної людини. Повітря, яким ми дихаємо, вода, яку п’ємо, земля, по якій ходимо, люди, яким усміхаємося, все, що ми любимо довкола себе, ― це і є патріотизм. Недарма-бо Конкурс ― імені Олега Ольжича та Олени Теліги ― великих патріотів, які у своїй поетичній творчості  були дуже органічними і ніколи не збивалися на «барабанщину».

Щоб заохотити природні творчі патріотичні поривання обдарованої молоді, Культурна референтура ОУН оголошує другий Всеукраїнський конкурс патріотичних творів імені Олени Теліги та Олега Ольжича.

Положення про другий Всеукраїнський конкурс
патріотичних творів імені Олени Теліги та Олега Ольжича 

На конкурс приймаються твори виразного громадянського, патріотичного звучання, написані українською мовою, які раніше не публікувалися.

До участі в конкурсі запрошується українська молодь віком до 25 років.

Конкурс проводиться в 4-х номінаціях:

 • Поезія (3−5 віршів).
 • Художня проза (одне оповідання чи новела обсягом до 10 тис. знаків).
 • Есеїстика, публіцистика (один текст обсягом до 5 тис. знаків).
 • Буктрейлер (мультимедійна рецензія/анонс/відгук на/про українську книгу патріотичного змісту).

Кожен учасник чи учасниця конкурсу можуть подавати твори в одну чи кілька номінацій, але не більше одного рукопису/буктрейлера в кожну.

Рукописи та буктрейлери на конкурс приймаються з 03 лютого 2020 року по 01 травня 2020 року.

Рукописи подаються у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14) із зазначенням імені автора.

Буктрейлери тривалістю від 1 до 3-х хвилин подаються у форматах AVI, MP4, WMV обсягом до 300 МБ. На початку буктрейлера  зазначається ім’я автора книги, назва твору, назва видавництва, рік видання; наприкінці ролика – ім’я автора буктрейлера, назва навчального закладу, місто/село/район/область, рік укладання.

Твори, подані без дотримання зазначених вимог, будуть відхилені.

Оргкомітет конкурсу очолює Голова ОУН Богдан Червак.

Голова журі – письменник, літературознавець, доктор філологічних наук, професор Юрій Ковалів.

Твори в кожній номінації оцінюватиме окремий склад журі, до якого входять Іван Андрусяк, Ніна Головченко, Борис Гуменюк, Сергій Пантюк та інші відомі поети, прозаїки, публіцисти, літературознавці.

Члени журі оцінюють кожен рукопис за такими критеріями:

 • оригінальність художнього задуму;
 • володіння технікою художнього письма;
 • художня самостійність втілення задуму;
 • тяглість українських поетичних традицій;
 • яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму. 

Буктрейлери оцінюються за такими критеріями:

 • змістовність презентації книги;
 • оригінальність концепції;
 • гармонія тексту/відеоряду/анімації та музичного оформлення/звуку в роботі;
 • майстерність анімації;
 • рівень володіння ІКТ.

У кожній із номінацій журі визначає трьох переможців.

Журі також може встановити дві-три заохочувальні відзнаки для учасників, які не стали переможцями, але їхня творчість привернула позитивну увагу.

Для переможців буде проведено майстер-класи з мистецтва слова та мультимедійних технологій.

Твори переможців і найкращі твори учасників планується видати окремим збірником.

Конкурсні твори надсилаються електронною поштою одночасно на дві Е-адреси: maximto6943@gmail.com; referentura.oun@gmail.com.

Адміністратор Конкурсу − Максим Бричка.

До листа із темою КОНКУРС додаються два файли – із творами/буктрейлером та з відомостями про автора:

 1. ПрізвищеТвори (назва файла) + тексти/буктрейлер;
 2. ПрізвищеВідомості (назва файла) + інформація про автора (в табличній формі):

Прізвище, ім’я, по батькові Номінація Вік Навчальний заклад, клас/ факультет/курс. Місце роботи Контакти Перелік і назва/и надісланих творів
Е-пошта Телефони Поштова адреса 

(для надсилання збірки)

Сторінки в соцмережах
                 

Твори учасників конкурсу в процесі їх подання і розгляду публікуватимуться:

Культурна референтура ОУН

Контакти: Email referentura.oun@gmail.com