Богдан Червак про польський синдром (відео)

Поляки мають погодитися із тим, що недержавна нація має право на всі форми і методи боротьби за свою державу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак, коментуючи питання щодо «антибандерівського закону» від Сейму Польщі.

«Українці під час визвольних змагань часів Другої світової війни не мали своєї держави. А от поляки мали її. Це різні вагові категорії. Адже поляки мали свій уряд і від його імені вчиняли те, що вважали за потрібне. Натомість ми мали ОУН і УПА, які билися за свою державу», – зазначив гість програми.

Тому, як наголосив Богдан Червак, поляки мають погодитися із тим, що недержавна нація має право на всі форми і методи боротьби за свою державу.

«Нація ніколи не стане державною нацією, коли не буде сповідувати доступні їй форми і методи боротьби. І коли українські націоналісти взяли до рук зброю і билися з поляками, москалями, мадярами та румунами, то цим треба пишатися. Треба розуміти, що вони зберегли історичну перспективу для українського народу, який у 1991-му році відновив державну незалежність України», – заявив голова ОУН.

А от щодо самого польського «антибандерівського закону» Богдан Червак зауважив, що українці ще не навчилися адекватно реагувати на подібні речі.


«Адекватно реагувати на такі речі означає сформувати державну політику щодо Польщі. От поляки щодо України, зокрема, у питанні історичної пам’яті свою державну політику сформували. Тому і ми повинні сформувати свою і її реалізовувати, а не казати, що мабуть за ними стоїть Москва і що їм дали якісь гроші. Має бути чітка, адекватна та сучасна державна політика щодо Польщі, яка буде враховувати усі виклики, які поляки нам сьогодні зробили», – акцентував Богдан Червак.

Нагадаємо, Сейм Польщі проголосував за законопроект про заборону пропаганди «бандерівської ідеології». Закон «стосується визначення злочину українських націоналістів і українських формувань, що співпрацювали з Третім Рейхом та впровадження, відповідно до ст. 55 Закону про Інститут національної пам’яті кримінальної відповідальності для осіб, які заперечують ці злочини».

ZIK

Залишити відповідь