КР ОУН публікує твори, надіслані на Конкурс патріотичної поезії імені Олени Теліги та Олега Ольжича. Відгуки та «лайки» уважних читачів патріотичних віршів поетів-початківців будуть враховані при підбитті підсумків конкурсу учасниками журі.
Автор: © Юлія Богдана Клепп, 13 років,
учениця Української суботньої школи «Еллісів»,
м. Осло, Норвегія.
З листа Юлії до оргкомітету Конкурсу:
«Доброго дня! Мене звати Юлія Богдана. Мені 13 років. Я народилася і живу в місті Осло. Це в Норвегії. Моя перша мова – норвезька, я вільно розмовляю англійською мовою, а ще в школі я вивчаю французьку мову. Але я також українка, тому я ходжу щосуботи вивчати українську мову до Української cуботньої школи «Еллісів». Я граю вже багато років на скрипці і на фортепіано. Я дуже люблю читати книжки і писати. Можливо, я стану письменницею та скрипалькою.
В українській школі ми вивчаємо українську мову, а ще історію, культуру і традиції нашого народу. Кожного року в нас у школі проводять урок пам’яті жертв Голодомору в Україні. Тоді нам усім стає дуже сумно, ми думаємо про тих дорослих та дітей, які загинули. Ця тема мене дуже хвилює, я завжди переживаю. Я люблю слухати «Мелодію» композитора Скорика, тож мені й захотілося заграти її на скрипці. Я чую там багато сумних нот, це біль українського народу, це його сльози. А ще я уявляла тих діток, які просили їсти під час Голодомору, у яких не було навіть хлібчика. Мені здається, що скрипка справді плаче, коли грає «Мелодію». Ось про це мої рядки, які підказала мені скрипка. Це наш із нею вірш. А мама трошки допомогла нам підібрати правильні слова, бо ми дуже хвилювалися.
Цього року я вперше побувала у Львові. Я дізналася багато нового про історію України. мене дуже зацікавила історія УПА, ми купили книжки, сувеніри, також побували в «Криївці». Я дуже пишалася, що я знала, як треба відповісти, коли при вході мені сказали «Слава Україні!». Я сама правильно відповіла «Героям Слава!». Тепер я буду розповідати про УПА та українських героїв у своїй норвезькій школі.
Слава Україні! Героям Слава!
З повагою,
Юлія Богдана
***
Не знаю, плачу я чи віоліна,
Зливаюсь з нею я в одне на мить,
Я народилась вдалині від України,
Але чомусь вона мені болить.
Норвезька скрипка гра, а з неї лине
Говерли оксамит й Дніпра блакить.
Я Скандинавської землі дитина,
Чому ж Вкраїна так мені болить?
Чи то маленьке серце відчуває
Історію, яка була давно,
Голодомор мені в душі палає,
Смертельний біль, і сльози, і зерно.
Я бачу, коли скрипка моя грає,
Як наяву, голодних тих людей,
Колоссячко, що дівчинка тримає
І притискає до своїх грудей.
Я граю, й туга та пшенична
Так обгортає, що бракує слів,
Як déjà vu, як пам’ять генетична,
Дійшла до мене з глибини віків.
Швидким вібрато плаче віоліна
Чи то вже я… й рука моя тремтить.
Я маю в серці Маму-Україну,
І ось тому вона мені болить.
©Julia Bogdana Klepp
Листопад 2018.
Вже неодноразово доводили, що талановиті діти – талановиті у всьому! Високу майстерність продемонструвала юна й обдарована Боданка, яка з раннього дитинства займається музикою і поезією, яка неодноразово перемагала на щорічних конкурсах в школі. Впевнена, ця робота стане справжньою окрасою мистецького проекту “Конкурс патріотичної поезії імені Олени Теліги та Олега Ольжича”, – мета якого виявлення обдарованої та талановитої молоді.
Неймовірно чуттєва поезія. Пеечитую її і перечитую. Чіпає струни душі. Богданка має талант не просто відчувати мистецтво, але й творити його . Вірш написаний серцем. Не кожен дорослий в змозі так описати біль, а дитя й поготів. Поетичні рядки свідчать не тільки про глибину почуттів юнки, але й про її безмежну любов до солов’їної. Безперечно, великий уклін і подяка родині, яка плекає любов до української.
Неймовірно чуттєва поезія, написана серцем, яке вміє слухати, чути і відчувати…Читаю і перечитую її…Не кожен дорослий в змозі описати біль, а дитя й поготів. Ця поезія засвідчує не тільки талант юнки, глибину почуттів, але й безмежну любов до українського слова, до України. Безперечно, великий уклін та подяку слід висловити й родині, що так плекає в дітях любов до української землі, її історії та культури.