Олександр Вакуленко
17 січня 2020 року в Києві у Центральному будинку художника відкрилася Дев’ята Всеукраїнська художня виставка «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників».
Цьогорічна історична бієнале присвячена утвердженню духовної Незалежності України, тому серед великого різноманіття представлених витворів мистецтва значна кількість художніх полотен та скульптур відображають безпосередньо духовне життя. Увагу привертають портрети, пейзажі, жанрові картини, насамперед патріотичного спрямування. Автор цього унікального мистецького проекту − відомий художник Олександр Мельник.
Гордість за мужніх і талановитих наших співвітчизників, і водночас біль за непоправні втрати, які зазнає Україна, викликають роботи талановитої художниці Марини Соченко. Із репродукції Ікони Покрови Богородиці на нас дивляться святі обличчя Захисників Вітчизни. Обличчя захисників − від князів та гетьманів до Героїв Небесної Сотні та воїнів, загиблих у сучасній московсько-українській війні. Життя їхні настільки світлі, а вчинки героїчні, що про кожного можна писати книги та знімати фільми.
Окремим портретом представлено 19-річного студента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, бійця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», кіборга Святослава Горбенка «Скельда». Вшанувати пам’ять свого сина, який загинув 3 жовтня 2014 року в Донецькому аеропорту прийшли його батьки Сергій Олександрович та Леся Вікторівна. Їм висловили співчуття не байдужі люди, серед них мати загиблого журналіста В’ячеслава Веремія Катерина Веремій.
Не можливо відвести погляд й від наступної картини Марини Соченко, присвяченої художньому керівнику славнозвісного хору «Гомін» Леопольду Ященку, який зображений із сопілкою в оточенні співучого колективу. Усі такі гарні й усміхнені, неначе зараз заспівають одну із пісень.
Художня виставка «Україна від Трипілля до сьогодення» припала до душі відвідувачам і стала помітною подією в культурному житті України.
Фото автора