Олександр Вакуленко. Фото автора.
14 серпня 2022 року в Національному музеї літератури України відбувся благодійний концерт ,,О слово! Будь мечем моїм!’’
Українське слово є вагомою зброєю, яку неодноразово намагалася знищити Російська імперія. У 19 столітті українська мова жила по селах та хуторах, де люди зберігали свої прадавні традиції та звичаї. А у містах тим часом рідна солов’їна мова лунала все рідше, зазнаючи тиску тогочасних українофобів. Поетичне слово Тараса Шевченка, наповнене біллю та переживанням за долю своєї Батьківщини перевернуло свідомість людей, розбудивши їхні українські гени. Праці Миколи Міхновського та Дмитра Донцова, Миколи Сціборського та Юрія Липи засвідчили, що слово може виконувати у побуті, на культурному фронті таку ж роль, як і меч у військовій справі.
Витончені вірші залишилися у творчій спадщині поетів Олександра Олеся, Олега Ольжича, Олени Теліги… І якби переважна більшість жителів України усім своїм серцем та душею сприймали культурне надбання українських митців, тоді це б сприяло нашому об’єднанню й додало сил у боротьбі за місце у світі. Натомість протягом української Незалежності проти корінного народу працювала потужна медіа-індустрія. Безкінечні телесеріали на телеканалах та пісні на радіостанціях несли російську мову. Так по принципу ,,Вода камінь точить’’ Кремль намагався не випустити Україну із свого інформаційного простору. А особи, які мислили радянським минулим, ще й комфортно відчували себе сприймаючи російськомовне лайно.
Але тим часом з’явилося нове покоління українців. Виховане, освічене, культурне та головне – патріотичне. Саме ці люди першими взяли до рук зброю й сприяли відбиттю масованої атаки російських військ на українську столицю взимку-весною 2022 року й зараз стримують ворожі сили на сході та півдні України.
Серед українських підрозділів, які беруть участь у російсько-українській війні помітне місце посідає Рота УВО у складі 23–го окремого батальйону спеціального призначення ЗСУ. І благодійний концерт ,,О слово! Будь мечем моїм!’’ був покликаний допомогти підрозділу у придбанні оптичних пристроїв ,,Bushnell’’ та інвенторів для автомобілів.
Під час концерту усіх вразили виступи кобзаря, композитора та музиканта Михайла Гречкина, поетів та письменників Бориса Гуменюка та Сергія Пантюка, авторів та виконавців Хельги Джуваги та Ігоря Двигала. Особливістю концерту стало й те, що Борис Гуменюк, Сергій Пантюк та Ігор Двигало захищають Україну в складі Роти УВО.
Не забули наші воїни й про приємні подарунки. Сергій Пантюк подарував цікаву книжечку ,,Переселені сонечка’’ Національному музею літератури України та філологам Ніні Головченко і Ларисі Ніцой, які активно відстоюють українську мову. У цьому збірнику казок та оповідей, який з’явився завдяки ініціативі Олени Медведєвої вміщено твори маленьких українських переселенців.
До глядачів звернувся керівник Волонтерського координаційного центру UA.HELP Юрій Левченко, який розповів про допомогу, яку разом із небайдужими громадянами здійснюють волонтери організації заради нашої спільної перемоги.
Про Роту УВО розповів голова ОУН Богдан Червак, підкресливши, що витоки назви підрозділ успадкував від історичної УВО, яку очолював перший Провідник ОУН Євген Коновалець.
На завершення виступив ведучий концерту Святослав Силенко. А до виконання пісні ,,Меч Арея’’ та українського гімну усі долучилися спільно.
Організаторами благодійного мистецького заходу ,,О слово! Будь мечем моїм!’’ виступили кобзар та волонтер Святослав Силенко, Волонтерський координаційний центр UA.HELP та Національний музей літератури України.