1 лютого 2018 року в приміщенні KMArt Yard / KMArt Space, за адресою вул. Іллінська, 9 (м. Київ) відбудеться презентація збірника конкурсних оповідань «Український постапокаліпсис».
До збірника увійшло 17 творів малої прози сучасних українських письменників. Кожен твір – своєрідний заклик до людства бути обачними у використанні потенційно небезпечних технологій, у тому числі ядерних. Оповідання збірника описують світ майбутнього, світ науки, світ, де людина намагається знайти себе в новому середовищі, іноді залишаючись такою, як є, іноді – змінюючись. Це – книга-попередження. Засторога нам усім.
Народилася книга завдяки ініціативній групі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ). З кінця квітня до початку червня 2017 року Центром був оголошений однойменний конкурс, участь у якому міг взяти кожен, у кого лежить душа до пера. На конкурс надсилалися тексти різного жанру: наукова фантастика, фентезі, оповідання. Тематика творів – техногенні катастрофи, світ і Україна, Чорнобиль.
Загалом було подано 17 робіт, після чого авторитетне журі конкурсу, до складу якого ввійшли такі знані майстри художнього слова, як Іван Андрусяк, Борис Гуменюк, Сергій Пантюк та Маріанна Малина, а також учений секретар ДНТЦ ЯРБ Дар’я Дімітрієва. визначило переможця.
Переможцем став Артур Закордонець із твором «Тут бувають дивні ночі». Це оповідання разом із іншими текстами, надісланими на конкурс, опубліковано у збірнику «Український постапокаліпсис».
Збірник «Український постапокаліпсис» присвячено видатному діячеві за напрямом ядерної та радіаційної безпеки Сергію Божку, який передчасно пішов із життя рік тому. Пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях колег, близьких та рідних й продовжуватиме жити разом із книгою «Український постапокаліпсис».
Учасники презентації:
- Маріанна Малина (Marianna Malina) – українська письменниця-фантастка, член журі;
- Борис Гуменюк (Борис Гуменюк) – поет, член журі;
- Лілія Мусіхіна (Ліля Мусіхіна) − українська письменниця, етнограф, громадська діячка, авторка низки науково-популярних розвідок з духовної культури українців, працівниця ДНТЦ ЯРБ;
- Антон Дробович (Anton Drobovych) – культуролог, к. філос. н., викладач філософії у НПУ ім. М. П. Драгоманова.
У заході візьмуть участь:
- музичний фолк-гурт «БрамаДо» (BramaDo), учасники якого грають на автентичних музичних інструментах та
- Віктор Пашник (Viktor Pashnyk) − український музикант, бандурист, бард і кобзар.
Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/SizqRY
Адреса: вул. Іллінська, 9 (вхід через прохідну НаУКМА на Волоській, 8/5 (Верхня зала KMArtSpace).
Контакти організаторів:
Тетяна Вербицька, прес-секретар (тел. +380671045050; e-mail: tv_verbytska@sstc.com.ua))
Оксана Кучерява, начальник відділу зв’язків із громадськістю ДНТЦ ЯРБ (тел. +38095-686-34-49; e-mail: oy_kucheryava@sstc.com.ua)