Олександр Вакуленко
12 липня відзначається міжнародний День фотографа.
Скільки навколо цікавих миттєвостей! Та промчать вони повз наш зір безслідно, щоб більше ніколи не повторитися. І тільки друг-фотоапарат може їх зупинити.
Про фізичне явище ,,світла, що малює’’ було відомо ще в 4 столітті до нашої ери давньогрецькому мислителю Арістотелю. Принцип роботи попередниці фотоапарата – камери-обскури науково пояснив у своїх працях видатний італійський учений та художник епохи Відродження Леонардо да Вінчі. Хімічно закріпити світове зображення намагалися вчені та винахідники багатьох країн. Найбільш вдалі результати отримали французи Жозеф Нісефор Ньєпс (1765 – 1833), Луї Жак Манде Дагер (1787 – 1851) та англієць Вільям Генрі Фокс Талбот (1800 – 1877), які вважаються винахідниками фотографії.
Вперше про новий винахід – дагеротипію (так спочатку називали фотографію) було повідомлено 7 січня 1839 року на засіданні Паризької Академії наук у блискучій доповіді її секретаря, відомого фізика та астронома Домініка Франсуа Араго. З тих пір промінь сонця став слухняним знаряддям фотографів у всьому світі, а фотоапарат їх відданим другом.
Цікаво, що майже одразу після відкриття фотографії, це мистецтво почало розвиватися і в Україні. Адже, ментально Україна у ті часи була не від’ємною частиною Європи.
Фото автора