Олександр Вакуленко
Український академічний фольклорно-етнографічний ансамбль «Калина» є одним із найулюбленіших колективів серед шанувальників української пісні та танцю.
Символічно що ансамбль створено у 1981 році. За десять років до відновлення Незалежності України. Поступово по крихтах збиралися оригінальні пісні та танці у багатьох куточках України. Із цих перлин народної творчості у сучасній обробці складалася різнобарвна палітра художніх номерів. Народні артисти України Рафаїл Малиновський та Валентин Козаченко, заслужений діяч мистецтв України Валерій Дебелий, нинішній художній керівник ансамблю, заслужений артист України Геннадій Андрющенко разом із однодумцями доклали чимало зусиль щоб українським мистецтвом захоплювалися у світі.
Діапазон виступів ансамблю «Калина» доволі широкий. Йому із вдячністю аплодували у Німеччині, Італії, Іспанії, Голландії, Єгипті, Чилі, Литві, Грузії та інших країнах. Здобуто й ряд перемог на престижних конкурсах та фестивалях в Україні, Кореї, Франції, Польщі.
Ансамбль «Калина» завжди перебуває у творчому русі, й окрім фольклорно-етнографічного напрямку розвиває й академічне та естрадно-популярне мистецтво. Цей творчий напрямок презентують ансамбль солістів «Благовість» та гурт «Козацькі забави».
Завдяки феєричним виступам ансамблю «Калина» глядачі занурюються в український світ. Адже, перед ними постає архетип українця. Доброзичливого та хлібосольного, культурного та вихованого, працелюбного та відважного народу.
За кількістю народних пісень – Україна взагалі серед світових лідерів. А народне – саме довговічне. Українці розпочали розвивати феноменальну культуру та мистецтво у давні часи, коли люди жили в гармонії з природою. І зараз близько до серця сприймається репертуар ансамблю «Калина», де присутні обряди наших пращурів – веснянки, обжинки, весілля… А саме виконання концертних номерів настільки вражаюче та досконале, майстерне та колоритне, що відчувається гордість за нашу Батьківщину. Адже творчість «Калини» – то душа України.
Фото автора