Різдвяний вертеп 2018: «Вечори на хуторі… Відрадному» (відео)

Яке ж Різдво без гоголівських «Вечорів на хуторі біля Диканьки»? У Різдвяний вечір хлопці й дівчата збираються колядувати. Але через те, що кудись зник місяць, стало так темно, що не видно і власного носа. Це все – витівки Солохи і її прирученого Чортика, інформує «Український репортер».

А у коваля Вакули своя біда – Оксана крутить ним, як їй заманеться, а в Різдвяну ніч їй взагалі захотілося черевичків, як у самої королеви!

Це – епізоди з класичної п’єси, яка вже з перших хвилин налаштовує на різдвяні дива. Однак цьогорічного Різдва на киян чекало дійство, сповнене ще неймовірніших, ще загадковіших і веселіших пригод «Вечорів на хуторі… Відрадному». Може, тому, що у таку дивовижну пригоду вів усіх казкар Сашко Лірник? Він був не лише ведучим, а й режисером-постановником. Дійство заполонило увагу тисяч глядачів уже з перших хвилин. На сцені – українські зірки. Інтриги додавала ще й осучаснена версія вистави – військово-патріотична. Козаками були справжні воїни зі сходу України, а Вакула з коваля перекваліфікувався на конструктора українських ракет.

Примхи Оксани виконував Тарас Компаніченко, відомий кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька». Чи не тому Чортик, якого блискуче зіграв Антін Мухарський (Орест Лютий), підпорядковувався такому Вакулі без будь-яких ультиматумів? За черевичками вони літали не до Пітера, а до Європи, до самої британської королеви! Роль Єлизавети виконувала письменниця Світлана Поваляєва.

У «преподобну» Солоху майстерно перевтілилася письменниця Лариса Ніцой. Оксану грала співачка Анжеліка Рудницька. «Різдво – це час зустрічей старих друзів, знайомства гарних людей і єднання», – написала про це дійство на своїй сторінці у Фейсбуку Анжеліка.

Особливо на святковий лад налаштовували іронічні образи, яких у виставі було чимало. Наприклад, «Вірус Петя» підірвав ракету в самому лігві окупанта. Його блискуче зіграв поет Артем Полежака.

Етнограф Аліса Шрамко перетворилася на «нас тут нєту», або нечисту силу. Як справжні професійні актори, грали і письменники, брати Капранови. Їм дісталися ролі феесбешників – полковника Штірліца та полковника Ісаєва. Актор Богдан Бенюк мав роль Почекуна і радив усім: «Почекай, чекати треба стільки, скільки треба…».

І таки дочекався перемоги над ворогом. Бо, як годиться у добрій казці, а особливо у різдвяній, уся нечисть має зникнути. І вона «втекла задніми дворами». А над столицею заіскрилося свято. Свято Різдва Христового.

 Довідка:

        «Вечори на хуторі Відрадному»
          Різдвяна вистава

Дійові особи:

  1. Вакула (ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО) – парубок з Відрадного. Коваль, винахідник. Працює на підприємстві «Антонов»
  2. Оксана (АНЖЕЛІКА РУДНИЦЬКА) – дівчина- красуня з Відрадного
  3. Солоха (ЛАРИСА НІЦОЙ) – мати Вакули, домогосподарка
  4. Козак- характерник Чуб, герой АТО- герой АТО (СЕРГІЙ ВІКАРЧУК)
  5. Чорт (АНТІН МУХАРСЬКИЙ)
  6. Полковник Штірліц і полковник Ісаєв( БРАТИ КАПРАНОВИ) – шпигуни із московського ФСБ
  7. Комп’ютерний Вірус Пєтя (АРТЕМ ПОЛЕЖАКА)
  8. Тьотя Ліза( СВІТЛАНА ПОВАЛЯЄВА) – королева Великобританії
  9. Ваня і Глєбушка (Ваня і Глєбушка) − троєщинські хакери- айтішники
  10. Почекун ( БОГДАН БЕНЮК) – Почекун
  11. Колядники( ансамбль «ЗЕРНЯТКО») − діти
  12. Подруги Оксани ( ДУЕТ «ВРОДА», АНЯ Заклецька та ОЛЯ НЕСТЕРЕНКО )
  13. Біфітер ЇЇ Величності – Ігор Мазур(Тополя)
  14. Гвардієць ЇЇ Величності − ЄВГЕН РОМАНЕНКО ЇЖАК
  15. Волинщик ЇЇ Величності – МАКСИМ БЕРЕЖНЮК
  16. ПОМІЧНИК-МУЗИКАНТ ДАВИД ЯКУШИН
  17. Костюмер, бутафор, майстер і двигун вистави − ОКСАНА ЯКУШИНА
  18. Автор ідеї, сценарист, продуцент, режисер-постановник, ведучий − САШКО ЛІРНИК

Фото «Зірковий вертеп» – Олексій Плиско

Залишити відповідь