Костянтин Холодов
Моє ставлення до наметового містечка на Грушевського від самого початку було негативним. Ні, не до протесту як такого, а до містечка, яке перекривало одну з центральних вулиць столиці.
Мені не один раз доводилося штовхатися в тисняві Печерськом через те, що там − «містечко».
Ще більше мене обурювало те, що ці люди називали це містечко Майданом. Я дуже добре пам’ятаю, що таке Майдан, я пройшов увесь Майдан з 21 листопада по 22 лютого, я ніколи цього не забуду і завжди зможу відрізнити його від будь-яких інших форм протесту, чи збіговиськ, навіть якщо вони, вичавлюючи сльозу, включатимуть «Пливе кача…».
Ще мене здивувало, що місце для «майдану» у 2017 році було обрано там, де традиційно збирався антимайдан і тусувалися московські сектанти-царебожники − вулиця Грушевського і Маріїнський парк. Це символічно.
Ще один аспект, який мені дещо дошкуляє. Люди у камуфляжі. Звісно, така сентенція у свідомості довірливих громадян мала б сформувати образ мужнього захисника України, ветерана-атовця, Героя! Насправді, це банальна спекуляція.
Я знаю сотні (якщо не тисячі) мужніх захисників України. За чотири роки капеланства познайомився з багатьма справжніми Героями, повірте мені. Більшість із них зараз не в Києві: одні на сході захищають Україну, інші тренуються на полігонах. Ті, хто на дембелі, займаються громадськими справами, або на реабілітації. Не сперечаюся, можливо там і є декілька ветеранів, але це гірше для них. Вони дозволили себе використати.
Я не хочу піднімати тему революційності з кількох причин:
1.попри всі проблеми, що ми зараз маємо, від революції буде тільки гірше.
2.сьогодні революційна ситуація відсутня, зараз її не може бути.
3.основне − ми досі не завершили революцію 2014 року. Ще багато роботи…
Моє ставлення до наметового містечка на Грушевського від самого початку було негативним. Ні, не до протесту як такого, а…
Опубліковано Kostyantyn Kholodov 3 березень 2018 р.