Ушанування Василя Сліпака на Подолі

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

14 квітня 2018 року у історичному місці Києва на Подолі відбувся пам’ятний захід, присвячений всесвітньовідомому оперному співаку, солісту Паризької національної опери, Герою України Василю Сліпаку.

Українські митці, які 2014 року об’єдналися у Громадську спілку «Творчо-патріотичне об’єднання ,,Музичний Батальйон’’», виступили з ініціативою створення на Андріївському узвозі «Культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака». Таким чином Україна, на їхнє переконання, має вшанувати пам’ять патріота, українця, який загинув 29 червня 2016 року біля селища Луганське на Донеччині – в зоні Антитерористичної операції.

Василь Сліпак був відданим українцем, прихильником ОУН. Під час нагородження восени 2015 року у Михайлівському Золотоверхому соборі медаллю «За жертовність і любов до України» він зазначив: ,,…мені  інколи здається, я народився ОУНівцем, принаймні завжди почувався і почуваюся українським націоналістом’’.

Волонтери «Музичного Батальйону» докладають максимум зусиль для створення Арт-скверу в честь Василя Співака. Відбувається збір підписів до Петиції, потрібної для вирішення цього питання (Кожен небайдужий киянин може підтримати цю патріотичну ініціативу і протягом найближчих 18-ти днів додати свій голос «за» надання земельній ділянці на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік статусу Арт-скверу ім. соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака).

А поки що, у поминальний день  тепло та щиро вшанували Василя Сліпака, як найдорожчу та найріднішу людину. Отець Іван відслужив поминальну молитву. Доволі насиченою та різноманітною виявилася концертна програма.

Тон музичних виступів задав Орест Криса. Голоси юних виконавців Марії Жолкевської, Діани Квятковської та Марини Степанюк засвідчили що у нас підростає яскраве майбутнє оперної сцени. Виступив кобзар, учасник бойових дій на сході України Ярема Шевчук. Кобзар Ярослав Крисько особисто був знайомий із Василем Сліпаком, адже виступав разом із ним у Львівській хоровій капелі «Дударик». Естафету виступів підхопив лідер гурту «Широкий Лан»  Святослав Бойко, який має безліч прихильників. Адже його пісні − це завжди подія, яку із захопленням зустрічають шанувальники української музики. Музикант, гітарист та співак Володимир Пироженко піснею «Козаче» додав концерту експресивного імпульсу. Рок-гурту «MniShek» лише два роки, але він уже має творчі здобутки на музичних фестивалях. Музикантами здобуто другу премію у жанрі рок-музики на Всеукраїнському фестивалі «Червона рута – 2017», третє місце на фестивалі «АrtSkin – 2017» та приз «Відкриття фестивалю» на Київ етно мюзік фесті ,,Віртуози фолку’’ у 2017 році. Не кожній молодій команді вдається так успішно стартувати.

На концерті лунали пісні різних жанрів. Голос оперної співачки Світлани Коваленко це досконала та витончена класика. Творчість гурту «Yagich», а також шоумена Сергія Файфури − переважно пісні із гумором. Пісні дуету «Осяйна і Живосил», навпаки, більш драматичні, в тому числі на слова Тараса Шевченка. До виступу лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка приєднався автор легендарної пісні «Меч Арея» Василь Лютий. Надали слово й голові Народного Руху України Віктору Кривенку. На завершення виступили Олена та Євген Романенко із гурту «TaRuta». Євген Романенко був також ведучим заходу.

Неперевершене враження залишила музична акція на Подолі. Тут неначе промайнуло активне та динамічне життя Василя Сліпака. Для нас співак, волонтер, воїн Василь Співак залишається не лише оперною зіркою, а й захисником України із позивним «Міф».

Фото автора

Залишити відповідь