Відкриття пам’ятника Мирославу Мислі в Києві

Олександр Вакуленко
Олександр Вакуленко

21 квітня 2018 року в Києві, неподалік станції метро «Шулявська» відкрито пам’ятник Герою московсько-української війни Мирославу Мислі із позивним «Мисливець».

Прямуючи на цю хвилюючу подію, згадував Мирослава. Адже мені випало щастя знати його за життя: проводжати в АТО, на Схід України, куди він відправлявся в лавах батальйону «Січ»; чути його під час виступу на Аскольдовій могилі з нагоди ушанування Героїв Крут, а також бути з ним на фестивалі «Холодний Яр» у Черкасах.

Не перерахувати батьків, які втратили своїх дітей. після вторгнення в Україну московських військових. Скільки вже маємо жінок, які оплакують своїх чоловіків, осиротілих дітей, юних дівчат, у яких кривава війна вирвала із обіймів коханих хлопців.

Воїном лицарського духу був Мирослав Мисла, загиблий в бою 2 жовтня 2016 року поблизу селища Кримське Луганської області. Цього дня в Києві відбувався фестиваль «Голосіївська криївка». І раптом усіх приголомшила трагічна звістка, змусивши сильніше забитися серця від болю та розпачу. Адже Мирослав Мисла був взірцевим патріотом України, найзавзятішим та найсумліннішим бійцем. Із 2011 року перебував у лавах Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Входив до складу Проводу ВГО «Сокіл». Добровольцем пішов на війну. Отримав звання молодшого лейтенанта. В останньому бою ціною власного життя врятував українських бійців. Відтоді музичний фестиваль «Голосіївська криївка» носить його ім’я.

Відкриття пам’ятника Мирославу Мислі зібрало тих людей, для яких захист України є  святим обов’язком. Серед них його бойові побратими із «Легіону Свободи», члени ВО «Свобода», КУНу, ОУН, ВГО «Сокіл». Була присутня й мати Мирослава – Наталя Іванівна. Для усіх присутніх Мирослав Мисла залишився прикладом безкомпромісної боротьби за свою Батьківщину.

Розпочався захід із акустичної композиції струнного квартету «Streetlights band». Ведучі Діана Гапочка та Юрій Руф зачитали уривки спогадів друзів Мирослава Мисли. З невеликими промовами до присутніх звернулися лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, київський міський голова Віталій Кличко, голова «Правого сектору» Андрій Тарасенко, командир «Легіону Свободи» Олег Куцин, народний депутат України Андрій Іллєнко, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, очільники Солом’янського району, голова ОУН Богдан Червак, голова КУНу Степан Брацюнь, голова ВГО «Сокіл» Юрій Черкашин, депутат Київської міської ради Володимир Назаренко.

І ось бійці «Легіону Свободи», які воювали пліч-о-пліч із «Мисливцем», знімають синьо-жовтий прапор із пам’ятника. Перед очима у бронзі із автоматом на плечі постає Мирослав Мисла. Його погляд випромінює мрію про єдину, могутню та самодостатню Україну, якою міг би пишатися її народ. Безліч живих квітів лягло до підніжжя монумента.

Ушанування Мирослава Мисли продовжилося концертом. Друг Залізняк і Геннадій Пересвіт виконують пісню «У Рядах Безсмертних», присвячену «Мисливцю». Виступають гурт «Гайдамаки», Святослав Бойко та гурт «Сокира Перуна».

У фінальній частині концерту ведучі Діана Гапочка та Юрій Руф запрошують на сцену людей, які разом із однодумцями створили цей пам’ятний захід. Велика вдячність чарівній Василині Наконечній та захиснику України Володимиру Назаренку за їхню наполегливу працю. Мабуть, і «Мисливець» дякує їм на небесах.

Фото автора

Залишити відповідь