Конотоп – місто незабутніх вражень.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

Конотоп завжди залишає хвилюючі, незабутні враження. Адже місто на березі живописної ріки Єзуч багате на історичні події. Про героїзм жителів Конотопщини розповідається на Пантеоні національної пам’яті Конотопа, який було відкрито у 2019 році. Але внаслідок адміністративно-територіальної реформи в Україні 2020 року, межи Конотопського району значно розширилися, і нині у його складі перебувають колишні Кролевецький, Путивльський та Буринський райони. Тому виникла потреба інформаційного доповнення цього  меморіального комплексу.

Відкриття оновленого Пантеону національної пам’яті Конотопа відбулося 3 грудня 2021 року. Захід перетворився у вагому подію, яку приурочили до ротації із району проведення операції Об’єднаних сил військовослужбовців 58-ої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Стенди Пантеону національної пам’яті містять розповіді про переможну Конотопську битву 1659 року. Додалися матеріали присвячені трагічній сторінці України – Голодомору.

На стенді із промовистими словами – ,,Конотоп утверджує Україну!’’ та ,,Не забудемо героїв, не пробачимо ворогів’’ розповідається про військового капелана, отця Павла, волонтера Сергія Безлюдного, українських військових Андрія Деміхова, Олександра Савелу, Владислава Михайленка, Марину Ваховську та мецената Євгена Сура, який виступив ініціатором створення Пантеону національної пам’яті Конотопа. Доволі змістовно розповідається про 58-му ОМБР імені гетьмана Івана Виговського. Завмирає серце від болю біля стендів із фотографіями загиблих жителів Конотопщини у сучасній московсько-українській війні. ,,Всі вони поклали свої душі за Україну, за волю на нашій землі. Тільки там, де пам’ятають загиблих за свою державу, є ті, хто захищає свій народ…’’, – зазначено на Пантеоні національної пам’яті. Дизайн оновлення Пантеону майстерно розробив сумський архітектор Олександр Антонець, який займається оновленням українського музейного простору.

А в Конотопі, тим часом триває життя. Куди не спрямуєш погляд – усюди, щось привабливе, знакове. Біля міськради на постаменті встановлено меморіальні таблички із іменами Героїв Небесної сотні. Над нею майорять державний синьо-жовтий та червоно-чорний прапори. На Конотопському бульварі красується скульптура коня – символа міста, а на площі Миру – симпатичний лайт-об’єкт ,,Я люблю Конотоп’’. В парку культури і відпочинку ,,Юність’’ виблискує яскравими вогнями новорічна ялинка. Містом наввипередки мчать трамваї та маршрутки. Крига та білосніжний сніг покрили річку Єзуч. Передноворічна ідилія та й годі.

З Новим 2022 роком, Конотоп! З Новим роком, Україно!