Ушанування українських Героїв доби УНР

Олександр Вакуленко
Олександр Вакуленко

27 січня 9019 року у Києві вшановано українських Героїв доби УНР – учасників бою за завод «Арсенал» та легендарного бою під Крутами.

Сто років тому українські звитяжці прагнули збудувати вільну країну й боролися за неї зі зброєю в руках. Але не встояли у протистоянні із підступною більшовицькою пропагандою. Найгірше, що соціалістичні ідеї взяли на озброєння очільники УНР Михайло Грушевський та Володимир Винниченко. Їхня перемога над прихильниками Миколи Міхновського виявилася фатальною для України, яка ще на сім десятиліть залишилася під контролем Москви.

Історичні події тих часів киянам та гостям міста нагадала реконструкція бою за «Арсенал» під гаслом «Наша свобода – їхній подвиг», організатором якої виступила Київська міська організація ВО «Свобода». Під час цього видовищного заходу українські патріоти наполегливо атакували барикаду, яку обороняла організована злочинна група більшовиків. При цьому українці несли втрати, але, застосувавши гармату, здолали противника. І ось на барикаді замайорів наш рідний український синьо-жовтий прапор. Одразу радість охопила глядачів, серед яких було чимало дітей.

По закінченні реконструкції відбулася смолоскипна хода в честь Героїв Крут від Арсенальної площі до Аскольдової могили. На чолі колони – чотири хлопці в одностроях УНР. Юнаки саме у такому віці не роздумуючи вирушили боронити свою Батьківщину у 1918 році.

Минуло більше ста років після бою під Крутами. Але ніби нічого не змінилося. Знову триває московсько-українська війна. Прикладом для наслідування українській свідомій молоді, яка відстоює українську Незалежність, слугує подвиг Героїв Крут.

Фото автора

Залишити відповідь