Презентація збірки нарисів «Дружини Провідників»

Леонід Осипчук

Леонід Осипчук

13 грудня 2019 року в Будинку  Національної спілки письменників України Жіноче товариство ім. Ольги Басараб та Олени Теліги спільно з Київською міською організацією ОУН провели презентацію збірки нарисів «Дружини Провідників», присвяченої  90-літтю заснування ОУН та 129-й річниці від дня народження Голови ОУН Андрія Мельника.

До збірки увійшли нариси Наталії Іщук-Пазуняк про Ольгу Коновалець та Софію Мельник, Ольги Бежук та Надії Бугай про Ольгу Коновалець та Софію Мельник а також нариси про Катерину Кобилко-Штуль. Марію Квітковську, Ярославу Плав’юк та дружину нині діючого Голови ОУН Ольгу Червак.

У своїх виступах автори нарисів та гості заходу відзначали їхню жіночу велич, яка, здавалось би, на фоні заслуг їх чоловіків, була не досить помітною. Але це тільки на перший погляд. Вони ділили з чоловіками усі труднощі та незгоди, що випадали на їхню долю, проявляючи жіночу мудрість, терпіння та будучи надійним «тилом» для тих чоловіків, хто у різні періоди боротьби за Українську самостійну соборну державу віддавав усі свої сили, здоров’я, а то і життя.

У заході взяли участь Голова ОУН Богдан Червак, Голова Жіночого товариства ім. Ольги Басараб та Олени Теліги Надія Стрішенець, відомі громадські діячі, письменники.

  Перед присутніми виступив заслужений артист України Тарас Силенко.