Пам’ять про Кіборгів ранить нашу душу

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

20 січня 2019 року у Києві в Міністерстві оборони України вшановано загиблих за 242 дні оборони Донецького аеропорту Кіборгів. Тільки у цей день чотири роки тому загинуло 50 наших Героїв.

Пам’ятний захід відбувся за участі Президента України Петра Порошенка та його дружини пані Марини, міністра оборони України Степана Полторака, рідних полеглих Кіборгів, учасників бойових дій на Сході України.

Усі із завмиранням серця зустрічалися із поглядами Кіборгів на фотографіях, які тримали молоді українські військові. Пролунали імена наших захисників, які у жахливих умовах, коли прострілювалося усе летовище, стримували атаки московських терористичних формувань. На честь легендарних Кіборгів пролунав дзвін пам’яті. До меморіалу лягло безліч живих квітів від людей у скорботі.

У Залі Пам’яті Збойних Сил України до присутніх звернулися Президент України Петро Порошенко, народна артистка України Ада Роговцева та Ірина Зубкова, яка є сестрою загиблого Кіборга, Героя України Івана Зубкова. Пісні про героїзм українського духу виконав лідер гурту «Шабля» Вова Гейзер.

Рідні Кіборгів також вклонилися своїм найдорожчим людям біля Стіни народної пам’яті загиблих за Україну 2014-2018 рр, поставили свічки у Михайлівському Золотоверхому соборі та поклали квіти до Меморіалу Героям Небесної Сотні.

Під час поминального обіду у готелі «Україна»  люди, яких згуртувала спільна трагедія, розповіли про своїх дітей та онуків, чоловіків та братів, які у розквіті свого життя пішли у Безсмертя.

Усі залишилися враженими від знайомства із старшим лейтенантом ЗСУ Олександром Попруженком, який під час навчань на полігоні закрив собою гранату й врятував життя 15-и своїх побратимів. Внаслідок тяжкого поранення цей відважний хлопець втратив зір. Але, володіючи неймовірною силою духу, зараз бере участь у 42-кілометрових марафонах та здобуває вищу освіту у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Із такими хлопцями – Україна непереможна.

Пам’ятний захід відбувся завдяки ініціативній групі батьків Кіборгів на чолі із Іриною Зубковою, Міністерству оборони України, Національному військово-історичному музею України. Значну підтримку у проведенні вшанування Кіборгів здійснив депутат Київради, волонтер Вадим Сторожук.

Фото автора

Залишити відповідь