Не спи, моя рідна земля

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

8 грудня 2019 року на столичному Майдані Незалежності відбулося Всеукраїнське віче «Червоні лінії для Зеленського». Акція передувала Нормандському саміту у Парижі за участю президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента України Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна з проблем мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Оскільки у Володимира Зеленського немає досвіду державного керманича, досвіду ведення діалогу у протистоянні з московським чекістом, ця зустріч викликала значну тривогу в українців. З метою запобігання ситуації доби козацьких часів, коли гетьман Іван Брюховецький завів Україну у московське ярмо, громадяни України зібралися на чергову попереджувальну акцію під гаслом «Ні капітуляції!».

Під час віча за участю й представників трьох парламентських фракцій – «Європейська Солідарність», «Голос» та ВО «Батьківщина» нинішній владі нагадали про неприпустимість капітуляції України перед московським агресором. Не здолавши за п’ять років Україну воєнним шляхом, Кремль намагається загнати нашу країну у політичні пастки, використовуючи досвід, здобутий у Молдові, Грузії, Чечні.

Поряд із виступами політиків, громадських діячів та захисників України лунали пісні гуртів «Мертвий півень», «Мандри», «Тартак» і «Хорея козацька». Актуальною й доречною виявилася легендарна пісня «Не спи, моя рідна земля» у виконанні лідера гурту «Мандри» Сергія Фоменка, яка додала впевненості учасникам багатотисячного мітингу.

Небезпека над Україною нависла настільки загрозлива, що подібні акції пройшли по усій Україні. А ввечері біля Офісу Президента України розпочався наступний захід – «Варта на Банковій», організований Рухом опору капітуляції. Тут усе нагадувало події шестирічної давнини на Майдані. Українці залишилися такими ж рішучими та відданими своїй Батьківщини. Навіть склалося враження, що українці народжені перемагати.

Акції «Червоні лінії для Зеленського» та «Варта на Банковій» стали ще одним кроком до єднання українців у доленосні для України часи.

Фото автора