Концерт на підтримку полонених моряків

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

13 квітня 2019 року у Києві в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся Концерт на підтримку полонених моряків ,,Ви не забуті! Ми вас чекаємо!’’.

25 листопада 2018 року 24 українські моряки під час виконання своїх службових обов’язків біля берегів Криму були захоплені московськими військовими. З тих пір українці демонструють свою підтримку нашим співвітчизникам. Московські можновладці натомість проявляють своє імперське ставлення до усього українського, забуваючи при цьому що Московії ще навіть і не існувало, коли Київська Русь була однією із наймогутніших держав світу. Внаслідок того, що Україна тільки піднімається на ноги після тривалого колоніального минулого й сталося захоплення московитами суден ,,Бердянськ’’, ,,Нікополь’’ та ,,Яни Капу’’. Але, з кожним днем Україна загартовується й міцніє. Це відчувалося на концерті. На ньому зібралися люди, які відстоювали країну зі зброєю в руках, волонтери, чимало молоді у військових одностроях.

Родичка одного із моряків Євгенія Ейдер закликала писати листи нашим хлопцям, щоб вони відчували підтримку із Батьківщини. А десятирічний Микола Ольшановський прочитав свій вірш викликавши щирі оплески.

У концерті взяли участь виконавці та гурти із активною громадською позицією, які живуть і діють заради України. Це Alyosha, Fata Mogana UA, Злата-Зоряна Паламарчук, Сергій Файфура, Христина Панасюк, Kozak System, E.K.A., TaRuta, Микола Сікора, NAONI Orchestra. Кожна їхня пісня чи музична композиція сприймалися як крик душі на підтримку українських моряків.

У кінці концертної програми відбувся патріотичний флешмоб. Зал замайорів синіми та жовтими паперовими корабликами в руках гостей заходу.

Завершився концерт Маршем української армії у виконанні Сергія Василюка разом із учасниками концерту та усіма присутніми на хвилюючій події:

Зродились ми великої години,
З пожеж війни і полум’я вогнів.
Плекав нас біль за долю України,
Зростив нас гнів і лють на ворогів…

Організатором заходу виступила Громадська Спілка ,,Творче патріотичне об’єднання ,,Музичний Батальйон’’. Ведучий – поет та волонтер Дмитро Лазуткін.

Водночас музично-волонтерська акція ,,Ви не забуті! Ми вас чекаємо!’’ пройшла в Одесі на фрегаті ,,Гетьман Сагайдачний’’ за участі рок-гурту ,,Друже Музико’’, а також у прикордонній Кілії, де перед захисниками України виступив гурт ,,Сармати’’.

Наші моряки не забуті. Їх чекає Україна.

Фото автора