День українського добровольця

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

14 березня 2020 року у Києві відбулися заходи присвячені Дню українського добровольця. Зранку безліч людей зібралося на Михайлівській площі для участі в Марші патріотів До Дня добровольця. Тут пройшла панахида за загиблими у московсько-українській війні. Серед полеглих українських захисників значна частина була добровольцями.

14 березня 2014 року перші добровольці, переважно люди цивільних професій, яких об’єднала боротьба за справедливість під час Революції Гідності та святий обов’язок захистити свою Батьківщину від московської агресії прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. А 17 січня 2017 року рішенням Верховної Ради України 14 березня було затверджене Днем українського добровольця.

Лідер гурту ,,Широкий Лан’’ Святослав Бойко, лідер гурту ,,Тінь Сонця’’ Сергій Василюк, автор та виконавець пісень Христина Панасюк привітали усіх зі святом патріотичними піснями.

Начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України Ігор Гордійчук у своєму виступі із вдячністю відзначив той доленосний внесок, який здійснили добровольці на початку бойових дій. Адже Збройні Сили України перебували у дуже складному положенні. І лише мужність та відвага добровольців дала можливість не допустити катастрофи загальнодержавного рівня.

Десятитисячна колона учасників Маршу добровольців пройшла вулицями Києва до урядового кварталу. На мітингу біля Офісу Президента було озвучено невідкладні вимоги до президента України Володимира Зеленського:

,,Ані кроку назад! Ні відведенню військ!; Пріоритетний розвиток сектору оборони і сучасних озброєнь для українського війська!; Припинити політику капітуляції! Жодних домовленостей з ворогом за рахунок інтересів України; Ні – ,,нормандії’’ без Криму!; Росія повинна заплатити за руйнування на Донбасі і в Криму!; Жодних виборів в ОРДЛО до відновлення повного контролю української влади над окупованими територіями!; Зупинити політичні переслідування добровольців, військових та волонтерів!; Повага і соціальні гарантії українському воїну!; Стоп реванш! Колоборантам та пропагандистам Кремля – тюрми!; Негайна відставка глави Офісу Президента Андрія Єрмака!’’

Ці вимоги стали відповіддю на підписання 11 березня 2020 року в Мінську протоколу засідання Тристоронньої контактної групи згідно якого терористичні організації ДНР та ЛНР можуть стати суб’єктами переговорного процесу із Україною. Ніде у світі із терористами-вбивцями за стіл переговорів не сідають. Натомість нинішні очільники України вирішили зробити виняток із правила.

Ввечері учасники Маршу українських добровольців пікетували посольство Росії, яка ніяк не може позбутися імперського менталітету. 

Вшанування добровольців в цей день організувала й Київська міська організація ВО ,,Свобода’’. Заходи в честь найвідданіших захисників України відбулися біля пам’ятника Воїну-добровольцю, на алеї добробатів, де оновили прапори добровольчих батальйонів та у сквері імені Мирослава Мисли.

Фото автора