Відкриття Пластового Року у Києві.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

25 вересня 2021 року у Києві на Михайлівській площі та Володимирській гірці відбулося відкриття Пластового Року 2021 ,,Гра Триває’’.

Український історик Володимир Окаринський у праці ,,Роль Пласту у формуванні та становленні стрілецького руху’’ зазначає: ,,Пласт – це організація української молоді для патріотичного всебічного самовиховання, яка виникла в 1911-1912 рр. за скаутським взірцем із потреб прищепити українській молоді корисні прикмети державної нації. Пласт, як самовиховний рух і тип світогляду, був викликаний потребами визвольних змагань. Назовні це проявилося у військовому вишколі, на який зверталась особлива увага в більшості значної кількості перших пластових гуртків. Саме студентський гурток під впливом І. Чмоли став у 1911 р. пластовим і першим у Галичині звернув належну увагу на приготування до збройної боротьби. Військовий рух, започаткований цим гуртком, приводить до ідеї створення першої української збройної сили новітньої доби для боротьби за Українську Державу. Незважаючи на невелику, порівняно з іншими організаціями (,,Січ’’, ,,Сокіл’’), кількість членства, Пласт, на нашу думку, зробив вирішальний вплив на виникнення стрілецького руху і утворення Легіону УСС. Пластуни стали першими ідейними старшинами в УСС, а згодом – в УГА, Корпусі Січових Стрільців Армії УНР, відіграли видатну роль у Листопадовому Чині, наслідком якого утворилася ЗУНР, і в усіх українських визвольних змаганнях (1914-1921 рр.)’’.

Дана характеристика свідчить, що внесок Пласту у боротьбі за Україну доволі вагомий. Неможливо збудувати державу без власної мілітарної сили. Й завдяки Пласту на початку 20 століття така сила почала з’являтися.

Діти, які тільки долучилися до цього захоплюючого руху, учасники відкриття пластового року у Києві напевно ще не усвідомлюють які важливі традиції вони продовжують, більш як через століття після започаткування Пласту. Більш старші за віком пластуни натомість відзначення своїх побратимів уже зустрічають гаслами: ,,Слава Україні!’’ – ,,Героям Слава!’’ Так виховується молоде покоління, здатне захистити Україну, заради майбутнього життя.