День пам’яті жертв політичних репресій в Биківнянському лісі.

Олександр Вакуленко.

Фото автора

16 травня 2021 року в День пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-культурному заповіднику ,,Биківнянські могили’’ відбулося вшанування загиблих внаслідок політичних розправ комуністичним тоталітарним режимом.

Безпосередньо у Биківнянський ліс співробітники НКВС почали звозити тіла людей під час Великого терору в 1937 році, коли у Києві уже не вистачало місця для таємних нічних поховань на Лук’янівському кладовищі та Бабиному Яру. Тоді й почали тут з’являтися братські могили…

Під час акції ,,Дзвін пам’яті’’ священники Православної Церкви України, Української Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви на місці скорботи та неймовірного смутку у Биківнянському лісі провели молитовне богослужіння за невинними душами людей, життя яких обірвали більшовицькі кулі.

До Міжнародного меморіалу жертв політичних репресій 1937-1941 років учасники жалобного заходу поклали квіти та лампадки. Вклонилися в пам’ять про наших пращурів п’ятий президент України  Петро Порошенко спільно із представниками партії ,,Європейська солідарність’’, лідер  Всеукраїнського об’єднання ,,Свобода’’ Олег Тягнибок разом зі своїми однопартійцями, голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, члени та активісти інших політичних партій та громадських організацій, люди не байдужі до долі України.

 До глибини души вразила фотодокументальна виставка ,,Імена, викреслені з афіш’’, де в доступній формі розповідається про життя та творчість репресованих театральних діячів, які знайшли свій останній прихисток у цих трагічних місцях, між високими соснами.

На пам’ятному заході побували й жителі Биківні, які поділилися своїми наболілими проблемами. Адже через дорогу, ще при керівництві Києвом Леонідом Черновецьким було розпайовано 200 гектарів Биківнянського лісу, який зараз вирубують й продають ділянки під забудову котеджами. Місцеві мешканці обурені таким ставленням до рідної природи, й закликають зберегти ліс їхнього дитинства як безцінний скарб України.