Звернення.

Надія Стрішенець, голова Жіночого товариства імені Ольги Басараб та Олени Теліги

Президенту України Зеленському В. О..

Шановний пане Президенте! Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги пропонує заснувати державну відзнаку «Медаль Олени Теліги», якою б нагороджувалися захисниці України, які беруть учать у московсько-українській війні.

Олена Теліга – українська поетка, визначна діячка ОУН, розстріляна нацистськими окупантами у Бабиному Яру в лютому 1942 р. Доля цієї мужньої жінки досі викликає подив і захоплення у багатьох людей. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі, вона була романтиком національної ідеї, писала ліричні вірші, водночас була надзвичайно вольовою постаттю. Олена Теліга – зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. У своїх поезіях вона, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а, з другого, вимагала від своїх героїв її переступити, відважитися на вчинок, гідний лицаря. Життя і смерть О. Теліги зробили її справжнім символом невмирущості Української нації. Проживши життя коротке, але насичене, Олена Теліга довела, що за свою країну не шкода віддати і найцінніше.

Героїчна відсіч, яку чинить Україна, була би неможливою без внеску наших жінок-захисниць. І у 2014, і у 2022 рр. у нас зростала кількість жінок у Збройних силах України. Нині в Українській армії жінки становлять 22%, це один із найвищих показників серед країн Європі. Українські захисниці нарівні з чоловіками боронять рідну землю й виконують найскладніші завдання. Вони оберігають нас, наші життя та долі. Вони оберігають країну та її незалежність. Українські героїні не бояться жодного ворога. Героїчні вчинки, яких ми бачимо кожного дня.

Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги пропонує першу «Медаль Олени Теліги» вручити парамедику із «Азовсталі» Катерині Поліщук («Пташка»). Яка своєю мужністю нам усім подає приклад незламності. Запропонована «Медаль Олени Теліги» символізуватиме глибоку повагу та вдячність Українського народу кожній героїні, які на грані неможливого, рятують своїх друзів, захищають свою Батьківщину, боронять її свободу, незалежність і соборність. Безумовно, українки, які борються за Україну, варті пам’яті і почестей.