Нині нам бракує таких постатей, як Євген Коновалець

Богдан Червак

Богдан Червак

22 січня 2018 року у Хмельницькому відкрили меморіальну дошку на честь першого Голови ОУН Євгена Коновальця (скульптор Роман Албул).

Це ще один крок на шляху відновлення історичної справедливості щодо, без перебільшення, одного з найвизначніших символів українського національно-визвольного руху.

На жаль, але й до цього часу постать і чин полковника Коновальця належно не оцінені і не осмислені. Однак саме він заклав ідейні та організаційні засади націоналістичного руху, який у ХХ сторіччі зберіг для нації історичну перспективу.
Мельник, Бандера, Шухевич, Ольжич, Теліга – їх тріумф був би неможливий без Євгена Коновальця.
Нам бракує таких постатей сьогодні. Ми в боргу перед ним.

Пане полковнику, ми Вас пам’ятаємо і шануємо. З Вашим іменем – переможемо!

Довідка

Меморіальна дошка встановлена на будинку по вул. Гагаріна, 18. Будівля є об’єктом культурної спадщини, нині – громадська приймальня Хмельницької міської ради. Досить символічним є те, що дошку розмістили на цій будівлі, оскільки у 1919 році в цьому приміщенні, який називали «пресова квартира Проскурова», видавався пресовий орган корпусу Українських січових стрільців часопис  «Стрілецька думка».

У вітальному слові з нагоди відкриття дошки та Дня Соборності України міський голова Олександр Симчишин наголосив на актуальності соборності та єднання сьогодні та провів невеличкий екскурс в історію й розповів про цю видатну особистість.

Євген Коновалець (14.06.1891−23.05.1938) – полковник Армії Української Народної Республіки, керівник Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів.

Свого часу Євген Коновалець об’єднав тисячі українців довкола ідеї боротьби за соборну Українську державу. Один із творців українських збройних сил, він сформував  Галицько-буковинський курінь, а згодом полк Січових стрільців і дав відсіч більшовицькому повстанню робітників київського заводу «Арсенал». Перебуваючи в еміграції, не полишав своїх ідеалів та створив Організацію українських націоналістів. Саме Коновалець  підготував майбутнє покоління діячів ОУН.

Раніше, 22 січня 2017, у Києві на будинку № 24 по вулиці Січових Стрільців, де колись була казарма січовиків, теж відкрито меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю.

10 червня 2017 року у містечку Боярка, що на Київщині, відбулось урочисте відкриття барельєфу полковнику Армії УНР Євгену Коновальцю.

#Хмельницький: У День Соборності України відкрили барельєф на честь Євгена Коновальця.___Відео: Василь Камінський

Опубліковано Vasil Kaminsky 22 січня 2018 р.

 

Залишити відповідь